Článek
„Klienti nás bohužel oslovili už pozdě, tudíž nebylo možné dělat žádné zásadní změny,” poznamenává architektka Lucie Mlýnková k bytu v pražském projektu U Michelského mlýna. „Naštěstí dispozice nebyla tak špatná, jako ve většině developerských projektů.”
Nakonec se klienti rozhodli nechat i původní podlahu. Ta se pouze v části kuchyně vybourala a místo ní architekti aplikovali stěrku Betonepox.
Stejný dekor dřeva, jako je použit u podlah, byl pak použit i na částech nábytku a skříňce v koupelně. Díky perfektní práci truhlářů se podařilo získat stejný odstín.
Majitelé si přáli minimalistický interiér v odstínech bílé a šedé. Tyto barvy doplňuje právě dřevěná dýha v odstínu podlahy. V dětském pokoji pak také světlé odstíny modré.
Odtah od digestoře k jádru
Nad kuchyňskou částí došlo ke snížení stropu sádrokartonovým podhledem. Byla potřeba dostat odtah od digestoře k jádru. Zároveň tak vznikla možnost zápustného osvětlení. Kuchyně je vyrobena z lakových MDF desek v bílé barvě, doplněna o šedé prvky z kompaktní desky a bílé pracovní desky z umělého kamene.
V kuchyni a také u jídelního stolu a obývacích skříněk byly použity kovové prvky s finálním povrchem kovářské černi. Police v kuchyni jsou pak vyrobeny z dýhovaných desek ve stejném odstínu jako je podlaha.
Kuchyňská linka je navržena v jednoduchém designu, bez úchytek. Jediná úchytka byla použita pro lednici a je vytvořena ocelovým profilem, který byl použit i v dalších částech bytu.
Malý pražský byt vyměnili za větší v historickém domě
„V části ostrůvku byl vytvořen vestavný truhlík pro možnost pěstování bylinek. Do rohu kuchyně byla umístěna vinotéka, která je přístupná od jídelního stolu. Jídelní stůl je také vyroben truhláři na míru s horní kompaktní deskou a kovovými podnožemi v antracitové černi. Jídelní židle dodala firma TON,” dodává architektka.
Snížení podhledu umožnilo instalaci zápustného osvětlení. Nad jídelním stolem byla použita závěsná svítidla z dílny českého výrobce Brokis.
Stěna v celém prostoru byla opatřena stěrkou – imitací pohledového betonu. Jako kontrast byly voleny skříňky v bílé barvě. Na stěně kolem oken byla vytvořena knihovna, která dále pokračuje jako obklad radiátoru.
Také v ložnici byla použita na stěnu za postelí stěrka – v tomto případě Perlata. I zde byl veškerý nábytek vyroben na míru. Postele pod sebou ukrývají úložný prostor.
Barevná paleta ložnice by měla obsahovat hlavně zemité odstíny
Naproti posteli byla přes celou stěnu vytvořena vestavná skříň v šedé barvě, opět s motivem dřevěné dýhy ve výklenku vedle okna.
Slovo architektky
„Ve svých návrzích se snažím uplatňovat individuální přístup ke každému klientovi s ohledem na jeho konkrétní požadavky. Hledáme spolu taková řešení, která kombinují funkčnost s nadčasovým designem a nápaditým provedením,” doplňuje architektka, která absolvovala Fakultu architektury ČVUT v Praze a roční stáž na Politecnico di Milano.
Od roku 2008 se věnuje převážně rekonstrukcím a návrhům interiérů včetně kompletní realizace.
Napište nám
Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?
Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.