Článek
„Devadesát pět procent z našich zákazníků jsou zcela normální, tři procenta jsou trochu divná a Fritzl patřil mezi poslední dvě procenta, která jsou rozhodně duševně nemocná,“ uvedl Christoph Flugel, který pracoval v lineckém nevěstinci šest let.
„Chodil sem pravidelně,“ uvedl Flugel. „Na první pohled na něm nebylo nic špatného. Byl dobře oblečený a zdvořilý. Jakmile však k němu přistoupila jedna z dívek, se kterou chtěl jít nahoru, tak se jeho chování změnilo." Podle Flugela byla pro Fritzla „přednější dominace než potěšení ze sexuálního styku.“
Další články o případu Rakušan věznil dceru přes 20 let a počal s ní sedm dětíRakušan se přiznal k otcovství sedmi dětí své vězněné dceryZa 24 let věznění dcery hrozí Rakušanovi 15 let za mřížemi OBRAZEM: Sklepní vězení v rakouském AmstettenuKampuschová nabídla pomoc rakouské rodině z AmstettenuRakušan věznil dceru, aby ji prý uchránil před drogamiŽalobce: Fritzl je chladný a zcela bez emocíFritzl může stát i za vraždou mladé dívkyVězněnou Elisabeth měl znásilňovat další mužFritzl držel oběti v šachu pod pohrůžkou zplynovánímFritzlova žena dál tvrdí, že o ničem nevěděla Věznitel Fritzl manželce tvrdil, že ve sklepě rýsuje plány strojůFritzl podle rakouských médií znásilňoval už v roce 1967
„U baru jednal despoticky. Jakmile si vyhlédl jednu z dívek a objednal šampaňské, říkal takové věci jako ´seď rovně´, nebo ´neříkej takové hovadiny´,“ uvedl Flugel a dodal: „To je v nevěstincích neobvyklé - jdete tam, abyste si užil.“
Jeho jednání u baru, kde nedal Flugelovi ani spropitné a požadoval vrátit tři eura, když zaplatil stoeurovou bankovkou, však nebylo nic proti tomu, jak jednal na pokoji. „Chtěl to dělat s bolestí, nebo dívku žádal, aby předstírala mrtvou,“ uvedl s odvoláním na to, co si říkaly dívky zaměstnané v podniku. „Dvě z nich říkaly - už nikdy s tímhle chlápkem.“
Fritzl se stal brzy neoblíbeným zákazníkem podniku, kam se ale pravidelně vracel, protože osazenstvo se měnilo každých deset týdnů. „Žádná z dívek s ním nechtěla strávit čas na pokoji. Dvě to dokonce tvrdě odmítly a zůstaly raději bez výdělku,“ dodal Flugel.