Článek
Loď zasáhly vlny vysoké pět a půl metru, protože se loď dostala do oblasti konce bouře.
Vítr v tu chvíli dosahoval rychlosti pětašedesát kilometrů za hodinu.

Replika lodi Bounty v Chicagu. Loď byla postavena v roce 1960 pro film Vzpoura na Bounty s Marlonem Brandem.
Kapitán Robin Wallbridge přepadl přes palubu, smetla ho vlnu stejně jako Claudene Christianovou. Zbytek posádky potápějící se lodi skončil ve dvou záchranných zastřešených raftech. Strávili v nich noc. Zachráněni ale mohli být až za světla, když odstartovalo letadlo pobřežní stráže C-130 Hercules a její záchranářské vrtulníky MH-60 Jayhawk.

Potápějící se loď HMS Bounty
HMS Bounty našly už potopenou, stěžeň ale stále vyčníval nad hladinu. První Jayhawk přiletěl na místo katastrofy v 6:30 ráno a vyzvedl pět lidí. Druhý vyzvedl dalších devět osob, které měly na sobě záchranné vesty.
Z vody se pak podařilo vytáhnout v pondělí večer patnáctou členku posádky, 42letou Claudene Christianovou, která byla bezvědomí. Byla letecky přepravena do nemocnice Alberarle ve městě Elizabeth City, kde byla v úterý ráno místního času prohlášena za mrtvou.

Potápějící se loď HMS Bounty
Pobřežní stráž stále pátrá po 63letém kapitánovi. Čelí kritice, že měla zasáhnout dřív, protože posádka byla v noci v záchranných člunech sedm hodin. Důvodem mohlo být špatné počasí.

Loď vyvržená na koleje
Není to ale jediná loď, která byla obětí bouře. U Staten Islandu byl na břeh vyvržen padesátimetrový tanker na přepravu vody a na kolejích nadzemní dráhy Hudson Line skončil i člun u North Ossining Station.