Článek
Podle autorů výstavy je nyní čas podívat se na design éry socialismu z odstupu a ocenit to nejlepší ze sovětského průmyslového i grafického umění. Řada Rusů podle nich v této době žila, aniž by zhodnotila kvalitu designových návrhů.

Řada doplňků do domácnosti představovaných na výstavě byla i v českých domácnostech.
Části výstavy představují různé stránky života a hmotné kultury sovětského občana: svět dětství a hry, volný čas, koníčky, sport, život doma, vzdělávání.

K vidění jsou i dobové hračky.
Výstava představuje objekty ze sbírek státních muzeí a jedinečné kousky ze soukromých sbírek, poskytnuté samotnými designéry a jejich rodinami. Speciálně pro přehlídky byly natočeny video rozhovory s předními designéry sovětských časů.

Stará rádia vzbuzují v řadě lidí nostalgii.
Některé představené objekty jsou jen prototypy, které se nikdy nedostaly do sériové výroby. Většina exponátů je ale dobře známá, a pro řadu lidí je dnes žádaným retrem, kterým si rádi zpestřují jinak moderní interiéry.

Sifonová lahev na sodu je pro svůj vzhled dodnes poptávaným zbožím.
Výstava je velmi rozsáhlá - je k vidění na ploše 650 m² a trvá do 20. ledna. Několik evropských zemí, včetně Holandska a Švýcarska, vyjádřilo zájem o expozici, a je tak pravděpodobné, že bude cestovat i do zahraničí.

Na výstavě nesmí chybět ani proslulý fotoaparát Zenit.
K přehodnocení socialistického designu dochází i v Česku. V Praze byly například nedávno k vidění na panelech výstavy "Kotvy Máje/České obchodní domy 1965-1975" - nejznámější obchodní domy typu Kotvy a Máje. Architektonické stavby, které vznikly ve stejném období, zaujaly pamětníky i zájemce o retro architekturu.[celá zpráva]