Článek
Asi tisícovka demonstrantů se začala v nákupním středisku scházet kolem 14:00 místního času (08:00 SELČ). Zpočátku zpívali písně a skládali origami s prodemokratickými nápisy. Několik protestujících pak začalo lepit nálepky a následně i sprejovat nápisy na výlohy obchodů společností, které jsou podle nich napojeny na pevninskou Čínu.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_E_I/FeSB7pq.jpeg?fl=cro,0,16,1280,720%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Demonstranti ničí stanici metra.
Skupina demonstrantů uprostřed nákupního střediska následně začala šlapat po čínské vlajce, kterou poté roztrhanou hodila do blízké řeky. Na zem střediska protestující vylili mýdlovou vodu a vytrhali odpadkové koše a další vybavení a naházeli je na zem. Sundali také velké skleněné tabule, ze kterých začali stavět barikády.
Úřady nákupní středisko i přilehlou vlakovou stanici uzavřely. Kromě toho omezily provoz i na stanici Nam Cheong, kterou poničila jiná skupina demonstrantů.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_F_I/pcrCE7b.jpeg?fl=cro,0,3,1280,720%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Ničení vybavení obchodního domu.
Cestující se potýkají s problémem dostat se na letiště, které opět blokují demonstranti. List South China Morning Post napsal, že se pasažéři vydávají na letiště dokonce 12 hodin před plánovaným odletem.
V Hongkongu se konají masové protivládní demonstrace od letošního června. Lidé začali původně protestovat proti návrhu zákona o vydávání osob podezřelých ze spáchání trestného činu do pevninské Číny, jehož schvalování už správkyně Hongkongu Carrie Lamová slíbila stáhnout. Protesty ale pokračují a jejich účastníci požadují propuštění zadržených a obecnější demokratické reformy.