Článek
"V době, kdy celý národ truchlí kvůli tragické smrti Bénazír Bhuttové, nemůžeme umožnit ničemům a asociálním jedincům, aby pod rouškou protestů ničili životy a majetek obyčejných lidí," řekl Mušaraf.
Při nepokojích bylo zničeno 176 bank, 72 vlakových vagónů a 18 železničních stanic. Nejméně stovka vězňů uprchla z věznic.
Z obavy před řáděním "chuligánů a rabovačů" byly podle Mušarafa preventivně uzavřeny obchody, lékárny a benzinové stanice.
V Pákistánu nadále panuje mimořádné napětí. V Láhauru se sešlo na protivládní demonstraci 10 000 lidí, jihopákistánské Karáčí je protesty takřka ochromeno.
Kvůli situaci v zemi jsou ohroženy volby naplánované na 8. ledna. Opoziční předák Naváz Šaríf je hodlá bojkotovat.
Osoby z okruhu Bhuttové znovu zpochybnily vládní verzi o příčinách smrti. Podle vlády Bhuttová utrpěla vážné zranění hlavy, když se pokoušela ve chvíli útoku posadit v autě a přiklopit jeho posuvnou střechu. Její straničtí kolegové tvrdí, že viděli tělo zasažené kulkou.
Mluvčí ministerstva vnitra Džávid Ikbal Číma na tiskové konferenci v Islámábádu nabídl opozici možnost exhumovat tělo Bénazír Bhuttové a provést posmrtné ohledání. Její manžel Ásif Alí Zardárí toto ohledání nedovolil udělat před pohřbem, uvedla agentura AP.
Mluvčí znovu zopakoval, že vláda má důkazy o tom, že za atentátem na Bhuttovou stál vůdce pákistánské Al-Kajdy Mahsúd, a odmítl zahraniční pomoc při vyšetřování. Mahsúd obvinění odmítá.