Článek
Kima na místě se škodami seznámil místopředseda Ústředního výboru Korejské strany práce. Kim dostal „detailní zprávu o škodách způsobených tajfunem, který zničil přes sto stavení podél pobřeží“.
Podle satelitních záběrů tajfun způsobil rozsáhlé záplavy u Wonsanu. Pod vodou bylo i tamní moderní letiště. Státní média oznámila, že si tajfun a záplavy vyžádaly několik desítek obětí.
Kim při návštěvě zmínil špatnou připravenost a nedostatečnou ochranu před ničivými živly v oblasti. „Podmínky na celém pobřeží naší země jsou špatné a mořské hráze nejsou dobře postavené,“ řekl vůdce KLDR a vyzval k přesunu obytných čtvrtí do bezpečné zóny dále od moře.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QQ_U/nRX0m.jpeg?fl=cro,0,63,1280,720%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Kim Čong-un v tajfunem poničené oblasti provincie Jižní Hamgjong
V neděli pak Kim poslal otevřený dopis straníkům v Pchjongjangu, ve kterém na ně naléhal, aby pomohli oběma provinciím Hamgjong, které doplácejí na extrémní počasí.
Uvedl, že ústřední výbor strany se rozhodl „zorganizovat skupinu 12 000 elitních členů strany z hlavního města, kteří by pozvedli ducha a morálku tím, že by se postarali o lidi v obtížích a pomohli jim je překonat tím, že by s nimi po celou dobu sdíleli radosti a strasti v duchu socialismu“.
Hrozba hladu
Kim zdůraznil význam jednoty, která se dále posiluje v napjatém a namáhavém boji, takže nejde o rok katastrof a neštěstí. Jeho slova server NK News vykládá jako možnost, že Kim připravuje Korejce na další „namáhavý pochod“, jak se eufemisticky říkalo období hladomoru v devadesátých letech.
Už během léta zasáhly Severní Hamgjong silné deště a při následných povodních byla zničena část úrody.
Psí mazlíčci jsou pro Kima projevem buržoazní dekadence, končí na talíři
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_N/VMWDlh.jpeg?fl=cro,1,0,1278,719%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)