Článek
Speciální jednotky kosovské policie provedly razii v úterý ráno. „Je pravda, že o tom (Srbové) věděli,“ řekl Grasso. „Během operace jsme udržovali komunikaci s kosovskými institucemi, mezinárodním společenstvím i se srbskými úřady,“ uvedl.
Situace byla podle jeho slov po celou dobu operace pod kontrolou. „Nadále jsme komunikovali, během operace existovala stálá výměna informací a všichni byli informováni. My (KFOR) jsme byli informováni den předem,“ řekl.
Kosovské jednotky zadržely 19 příslušníků policie, 11 z nich byli národností Srbové, čtyři Albánci a čtyři Bosňáci. Soud je zbavil hodnosti a uložil jim 48hodinovou vazbu.
Kosovská vláda tvrdí, že zatčeni byli příslušníci kosovské policie podezřelí ze zapojení do organizovaného zločinu, pašování, braní úplatků či zneužití pravomocí. Zatčeno bylo i deset civilistů, kteří se policejní akci údajně snažili bránit. Kosovské úřady již v úterý po intervenci Moskvy propustily ruského pracovníka mise OSN v Kosovu.
Zranění při akci utrpělo pět policistů a šest civilistů.
Srbský prezident Aleksandar Vučić si stojí na svém a tvrdí, že akce měla zastrašit Srby s cílem ovládnout sever Kosova, uvedla stanice B92. Cílem Prištiny bylo zatknout velitele kosovské policie na severu Kosova Željka Bojkiče, řekl prezident ve středu při návštěvě vojenského gymnázia v Bělehradu.
Deník Vecernje Novosti napsal, že speciální jednotky kosovské policie celou akci zpackaly. Během operace poztrácely tajné dokumenty. Mezi nimi byly i podklady týkající se celé akce spolu se jmény příslušníků policie, s jejich telefonními čísly, ale také podklady týkající se zadržených. Materiály měly podle deníku najít místní lidé.