Hlavní obsah

Na ptačí chřipku už letos v Číně zemřelo 161 lidí

Peking

Celkem 161 lidí od října podlehlo v Číně ptačí chřipce. To je nejvíce úmrtí zaznamenaných v průběhu jedné chladné sezóny od roku 2013, kdy byly v zemi registrovány první případy přenosu viru H7N9 na člověka. S odvoláním na čínské vládní úřady o tom v pondělí informovala agentura Reuters.

Foto: Milan Vojtek, Právo

Jen za letošní únor si virus H7N9 vyžádal 61 obětí a případů nákazy bylo registrováno 160.

Článek

Jen za letošní únor si virus H7N9 vyžádal 61 obětí a případů nákazy bylo registrováno 160. V lednu na ptačí chřipku zemřelo v Číně 79 infikovaných.

První případy přenosu viru H7N9 na člověka byly v Číně zaznamenány v březnu 2013. Od té doby čínské úřady zaregistrovaly více než tisíc případů infekce, z toho téměř 40 procent pacientů nákaze podlehlo.

S ptačí chřipkou se nyní potýkají i Jižní Korea a Japonsko, kde byly kvůli epidemii v této chladné sezóně vybity už milióny kusů drůbeže, uvedl Reuters.

Chřipkový virus H7N9 je považován za méně nakažlivý než kmen H5N1, který Světová zdravotnická organizace (WHO) spojuje v posledním desetiletí se stovkami úmrtí po celém světě. Nepředpokládá se, že se H7N9 přenáší mezi lidmi, ale spíše nakaženou drůbeží.

Nákaza virem H7N9 se u lidí projevuje horečkou, kašlem a dýchavičností, která může přerůst v závažný zápal plic. Mezi další možné komplikace patří otrava krve nebo selhání orgánů.

Související témata:

Výběr článků

Načítám