Článek
„Nepochopitelným soustředěním mediální práce na četné detaily ´sexuálních zločinů páchaných zvráceným způsobem´ a ´znásilnění dětí´ na okupovaných územích, která ale nemohla podložit důkazy, jen poškozovala Ukrajinu a odvracela pozornost světových médií od skutečných potřeb Ukrajiny,“ napsal na vysvětlenou poslanec z parlamentní většiny Pavlo Frolov na sociálních sítích.
Dívka musela na Ukrajině sledovat znásilnění mladší sestry
Výsledek hlasování byl předem jasný. Vedení vládní strany i parlamentu se ještě před hlasováním dohodlo na společném postupu.
Ukrajinské politické špičky Denisovové vyčítají, že místo toho, aby jako komisařka jednala o humanitárních koridorech, výměně zajatců a evakuaci dětí z Rusy okupovaných území, jezdila po západní Evropě a vykládala tamním novinářům obvinění ze zvěrstev, která ovšem nemohla prokázat, napsala ukrajinská tisková agentura s odvoláním na Frolova.
O znásilnění dětí informovaly i další zdroje
Denisovová západním novinářům říkala, že za první polovinu dubna obdržela okolo 400 oznámení o sexuálním násilí včetně znásilnění, kterého se na Ukrajině dopustili ruští vojáci. V případu, o kterém informovaly i Novinky, popisovala, jak jedenáctiletou dívku z Hostomelu vojáci znásilnili, když se vykradla ven nasbírat květiny. Zda zákonodárci Denisovové vyčítali i tento případ, není jasné. Konkrétní ve svých výtkách nebyli.
O případech znásilnění ukrajinských žen, dívek, a dokonce dětí nicméně nemluvila jen ukrajinská ombudsmanka. Západní reportéři opakovaně zprostředkovávali svědectví o brutálních sexuálních útocích přímo z míst, kde se měly stát. Mimo jiné z Buče, která se stala dějištěm masakru civilistů.