Článek
"Chci Norům tlumočit svou osobní soustrast," vzkázal z Oválné pracovny Obama. Takové útoky podle něj připomínají celému mezinárodnímu společenství, co je ve hře, a že svět musí takovým teroristickým činům zabránit. Apeloval také na nezbytnost spolupráce zpravodajských služeb. "Jsme s nimi, poskytneme jim všechnu možnou pomoc," rovněž vzkázal Obama Norsku, které je spojencem USA v NATO.
V Oslu se uděluje Nobelova cena za mír, kterou v roce 2009 získal právě Obama.
Solidaritu s Norskem vyjádřil také generální tajemník Severoatlantické aliance Rasmussen, který atentát označil za odporný čin. "Země NATO stojí jednotně v boji proti takovým násilným aktům," zdůraznil.
Sarkozy: Atentát byl hnusný
Předseda Evropské komise José Manuel Barroso řekl, že byl atentátem zcela šokován. "Útok takového rozsahu by člověk nečekal v Norsku, jež je známo svým mírem doma a svou snahou k nastolení míru v zahraničí," řekl Barroso. Norsko není členem Evropské unie.
Britský ministr zahraničí William Hague vyjádřil soustrast "všem, kdo ztratili blízké, anebo byli zraněni při strašlivém bombovém atentátu v Oslu". Šéf britské diplomacie odsoudil všechny teroristické činy a ujistil, že Velká Británie je tváří v tvář takovým ohavnostem po boku Norska a všech svých spojenců.
Za hnusný a nepřijatelný označil atentát v Oslu francouzský prezident Nicolas Sarkozy v dopise zaslaném norskému premiérovi Jensi Stoltenbergovi.