Článek
Skupina ženu podle obžaloby obestoupila v brzkých ranních hodinách Nového roku a dvě nebo tři minuty ji osahávala na intimních partiích. Evidentně tak činila „sexuálně motivovaným způsobem“, cituje BBC žalobce.
Obžalovaný svou vinu popřel a poškozená žena navíc nedokázala útočníka jednoznačně identifikovat. Státní zastupitelství tak bylo nuceno žalobu stáhnout.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Kvůli krádeži telefonu ale oba muži dostali šestiměsíční podmíněný trest.
Dvojice zůstala i po vynesení rozsudku ve vazbě, protože se s oběma muži vede řízení o vyhoštění z Německa.
Důkazy chybí i v dalších případech
Komentátoři se domnívají, že podobně problematické bude i prokázání dalších případů sexuálního napadení.
"Prohlédli jsme přes 1100 hodin videozáznamů, ale kvůli špatným světelným podmínkám a zmatené situaci na místě můžeme vykázat jen málo vyšetřovacích úspěchů," přiznal rozhlasové stanici WDR mluvčí státního zastupitelství Ulrich Bremer.
Do země nelegálně přicestovali loni v listopadu a nepodali žádost o azyl, podle prokuratury pouze chtěli přes německé území pokračovat v cestě do Británie.
Ženy byly o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech napadány hromadně. Jen kolínská policie přijala přes tisíc trestních oznámení, z toho víc než 400 bylo kvůli trestným činům sexuální povahy, připomněla ČTK.
Podle policie byli mezi silvestrovskými útočníky převážně mladí muži severoafrického původu, část z nich žádala v Německu o azyl. Incidenty vyvolaly v zemi velké pobouření a přispěly i k poklesu vstřícnosti, kterou Němci vůči uprchlíkům ze začátku migrační krize projevovali.
Soudy se zatím zabývaly pouze obviněními z krádeže a vynesly převážně podmíněné tresty nebo trest veřejně prospěšných prací. První nepodmíněný trest vězení udělil soud v dubnu jednatřicetiletému Alžířanovi. [celá zpráva]