Článek
„Jestli chceš po návratu do Saúdské Arábie žít, tak drž hubu,“ cituje z nahrávky deník Hurriyet. Záznam, který turecká média nezveřejnila, avšak citují z něj, údajně dokazuje, že Chášakdží zticha nebyl. Křičel bolestí. Celých sedm minut, dokud nebyl umučen. Jeho tělo pak měli trýznitelé na konzulátu rozčtvrtit a rozpustit v kyselině.
Saúdský konzul Muhamed Utajbi, jenž už z Turecka vycestoval, měl mučení přihlížet. „Udělejte to někde jinde, nebo budu mít problémy,“ řekl.
Delegace z Rijádu
Už 6. října turecká média informovala, že do Istanbulu dorazila patnáctičlenná delegace z Rijádu. Jejími členy měli být členové královské gardy a saúdské tajné služby. Vstup na konzulát byl ale tureckým vyšetřovatelům umožněn až tento týden v pondělí. [celá zpráva] Saúdové tak mohli stihnout zahladit stopy.
Turečtí vyšetřovatelé se na saúdskoarabský konzulát vrátili ve středu.
Saúdská Arábie tvrdí, že Chášakdží konzulát v den návštěvy opustil. Jako pohřešovaného ho nahlásila novinářova snoubenka, která na něj čekala před konzulátem, připomněla ČTK. [celá zpráva]
Novinář Džamál Chášakdží, který dříve kritizoval saúdskoarabský režim včetně korunního prince Muhammada bin Salmána, žil od loňska v USA.