Článek
Server hnonline.sk tvrdí, že hlavním podezřelým z vraždy je Tomáš Sz. Ostatní zadržení mu měli pomáhat při útěku z místa činu. Policie údajně našla při domovní prohlídce důkazy.
Bývalý policista v minulosti pracoval i v bezpečnostní agentuře a věnoval se bojovému umění, napsal portál pluska.sk. Sousedé Tomáše Sz. popsali jako tichého a nekonfliktního člověka.

Policejní akce ve městě Kolárovo v okresu Komárno
Server bumm.sk. napsal, že Tomáš Sz. v minulosti absolvoval výcvik v Evropské bezpečnostní agentuře a sloužil jako bezpečnostní stráž na lodi. Potvrzuje to i fotografie na jeho profilu na sociální síti, kde pózuje se samopalem s kolegy ze Srí Lanky.
Podle televize Joj byl zadržený Tomáš Sz. v hledáčku policie také v souvislosti s brutální vraždou 40letého podnikatele, kterého zastřelili v prosinci 2016 ve městě Kolárovo.
Celá ulice, kde došlo k zadržení, byla uzavřena a nad městem létal policejní vrtulník. Mezi zadrženými má být vykonavatel vraždy a osoby, které mu na místě činu pomáhaly. Slovenská policie zatím sdělila jen to, že zadržela lidi podezřelé z násilné trestné činnosti. „Nyní probíhají domovní prohlídky a další procesní úkony,“ uvedla policie na sociální síti.
Televize Joj uvedla, že vyšetřovatelům v identifikaci podezřelých pomohly informace z analýzy IP adres počítačů, které pachatelé použili při vyhledávání domu Jána Kuciaka pomocí služby Street View.

Na místě zasahovali příslušníci Národní kriminální agentury NAKA.
Ministryně vnitra Slovenské republiky Denisa Saková konstatovala, že vyšetřovatelé provedli 200 výslechů svědků a prověřili desítky znaleckých posudků. „Rozsah vyšetřování, i za účasti Europolu a jiných zahraničních složek, byl bezprecedentní,“ uvedl právní zástupce Kuciakovy rodiny Daniel Lipšic.
Nyní je podle něj důležité odhalit objednavatele vraždy a usvědčit pachatele. „Důkazy se vyhodnocují. Žádný zločin není perfektní. Profesionální pachatelé se také dopouštějí chyb,“ řekl Lipšic. Je přesvědčen, že vyšetřování bylo nezávislé a bez zásahů.
Odměna ve výši milión eur (přes 25,7 miliónu korun), vypsaná bývalým premiérem Roberte Ficem za informace o vrazích Kuciaka, nebyla vyplacena. „Pokud se zjistí, že k zadržení, usvědčení a odsouzení pachatelů vedlo svědectví konkrétního člověka, bude mít na odměnu nárok,“ uvedl slovenský úřad vlády ve svém prohlášení s tím, že zatím se tak nestalo.
Snímky z družice
Podle informací Respektu napomohly dopadení podezřelého z vraždy a jeho pomocníků satelitní snímky z americké družice, která se shodou okolností pohybovala v době vraždy nad místem, kde byli dva mladí lidé zabiti. Analýza pohybu osob a aut prý pomohla podezřelé odhalit. Slovenská policie zatím tyto informace nepotvrdila.
Server hnonline.sk napsal, že snímky z družice měly zachytit pachatele, jak se ukrývá v lese, i jeho příchod na místo činu.
USA zprávu o snímcích z družice popřely
Americká vláda ale zprávy o tom, že by poskytla slovenským vyšetřovatelům popřela. „Tyto informace jsou nepravdivé,“ uvedla vláda USA. Podle serveru aktuality.sk slovenská policie tyto záběry od Američanů žádala, ale nedostala se k nim.
Muže, jehož podobizna byla před dvěma týdny zveřejněna, vyslechli policisté v Ostravě, kam se přestěhoval. „Ano, vytěžili ho v Česku, ale jeho výslech nijak nesouvisí s nynějším zásahem a zatýkáním na Slovensku,“ řekl redakci vysoce postavený zdroj z policie.

Policejní akce ve městě Kolárovo
Kuciak a Kušnírová byli zavražděni 21. února 2018 ve svém domě v obci Veľká Mača v okresu Galanta. Těla byla objevena až 25. února. Kušnírová byla zastřelena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Střelec použil pistoli ráže devět milimetrů.
Kuciak psal o působení kalábrijské mafie na východním Slovensku a jejím napojení na nejvyšší vládní kruhy. Podle informací serveru hnonline.sk byla jedním z možných motivů vraždy činnost drogové mafie, které se Kuciak věnoval ve svých článcích.
Vražda vyvolala masové protesty po celém Slovensku. Odstoupil ministr vnitra Robert Kaliňák i premiér Robert Fico (oba Směr-sociální demokracie), což znamenalo pád celé vlády. Nastoupila nová vláda premiéra Petra Pellegriniho (Směr-sociální demokracie).