Článek
Podle serveru Insider útoky jehlou v nočních klubech vyšetřuje policie v Nottinghamu, Leedsu, Edinburghu a Glasgow. V Nottinghamu jsou nahlášeny tři případy útoku jehlou a policie v jejich souvislosti už zadržela jednoho podezřelého.
Server iNews upozornil, že stejné útoky popisují na sociálních sítích především mladé dívky i z dalších měst ve Spojeném království. Kromě již jmenovaných se jedná o Stirling, Dundee nebo Aberdeen.
Ohrožujete ryby. Nemočte do vody, prosí ochránci zfetované účastníky festivalu
Jednou z obětí z Nottinghamu je podle BBC devatenáctiletá studentka Zara Owenová. Ta podle svých slov odpadla 10. října krátce poté, co přišla s partou přátel do jednoho z klubů ve městě. Pamatuje si jen to, že si objednala pití na baru. Probrala se ráno doma s bolestivým vpichem na zadní straně nohy. Přátelé jí později řekli, že ji našli v podroušeném stavu v prodejně rychlého občerstvení a odvedli domů.
„Vyděsilo mě to. Je to jedna z těch věcí, o kterých jste slyšeli, ale doufáte, že se vám nikdy nestanou,“ svěřila se Owenová BBC. Podobných případů registruje britská policie desítky a o dalších desítkách píší údajné oběti na internetu.
Ženu popadl amok a v obchodě rozbila 500 lahví alkoholu
Narůstající problém
Takzvaný spiking, tedy omámení především žen a dívek alkoholem nebo drogou bez jejich vědomí, je v Británii narůstající problém, byť až doposud byly hlášeny pouze případy, kdy obětem pachatel psychoaktivní látku přidal do pití. Situace je tak vážná, že se jí zabývá i britské ministerstvo vnitra.
Nejčastějším motivem při podobných útocích, kdy jsou ženy a dívky bez svého vědomí omámeny, je sexuální nátlak nebo rovnou násilí. Útočníci se snaží narkotikem nebo velkou dávkou alkoholu u obětí odstranit zábrany či je připravit o schopnost se bránit. Motiv v případě zmiňovaných útoků jehlou ale britská média specificky neuvádějí.