Článek
Videorozhovor byl navázán poté, co britská vláda obdržela e-mail od údajného pracovníka ukrajinského velvyslanectví. E-mail byl následně přeposlán na ministerstvo obrany.
„Podvodník, tvrdící, že je ukrajinský premiér, dnes učinil pokus o rozhovor se mnou. Položil několik zavádějících otázek a poté, co jsem nabyl podezření, hovor jsem ukončil, sdělil Wallace na Twitteru.
Today an attempt was made by an imposter claiming to be Ukrainian PM to speak with me. He posed several misleading questions and after becoming suspicious I terminated the call 1/2
— Rt. Hon Ben Wallace MP (@BWallaceMP) March 17, 2022
„Žádné množství ruských dezinformací, překrucování a špinavých triků nemůže odvést pozornost od porušování lidských práv Ruskem a od nelegální invaze na Ukrajinu. Zoufalý pokus,“ uvedl Wallace.
Zdroj z ministerstva obrany podle agentury Reuters sdělil, že Wallace nařídil okamžitě prošetřit, jak je možné, že bylo umožněno uskutečnění hovoru, který trval zhruba deset minut.
Korespondent Novinek: Po zákazu vycházení Kyjev i přes ostřelování opět ožívá
Potkalo to i ministryni vnitra
Britská ministryně vnitra Priti Patelová řekla, že se stala terčem podobného podvodu. „Tento týden se to stalo i mně,“ napsala na Twitteru. „Žalostný pokus rozdělit nás v těchto obtížných časech. Stojíme za Ukrajinou,“ dodala ministryně.
Reuters připomíná, že v květnu 2018 měl podvodný telefonát tehdejší ministr zahraničí a nynější premiér Boris Johnson. Mezinárodní vztahy probral s domnělým arménským premiérem.