Článek
Obě čísla jsou podle Bakondiho vyšší než ve stejnou dobu minulý rok, nicméně se stále nedají srovnávat s rokem 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Tehdy pohraniční stráž zadržovala tři až čtyři tisíce nelegálních migrantů denně.
Evropská unie nyní chce takové situaci předejít, podle maďarské vlády ale nedělá dostatek. Bakondi uvedl, že Maďarsko je technicky i právně připraveno v případě potřeby posílit počet policistů a vojáků, aby byla zajištěna bezpečnost hranic.
V Maďarsku odhalili českého převaděče, vezl 30 Syřanů
Zároveň si v rozhovoru postěžoval na to, že unijní činitelé apelovali na členské státy, aby přijímali uprchlíky z Afghánistánu, kde se po srpnovém stažení aliančních vojsk moci chopilo radikální islamistické hnutí Tálibán.
„Znělo to jako vítací dopis,” cituje Bakondiho list Hungary Today. Čím dál více migrantů prý kvůli tomu pohraničníkům hlásí, že pochází z Afghánistánu.
Nechci zasahovat do voleb, řekl Orbán v Ústí a odešel na setkání s voliči ANO
Vláda tamního premiéra Viktora Orbána postavila v roce 2015 plot podél celé 175 kilometrů dlouhé hranice se Srbskem a oplotila i 200 kilometrů, tedy polovinu, hranice s Chorvatskem. Minulý týden se u bariéry setkal český premiér Andrej Babiš (ANO) s Orbánem v rámci své návštěvy Maďarska.