Článek
Zpráva se objevila krátce poté, co byla za využívání soukromé adresy elektronické pošty kritizována někdejší americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která je vnímána jako pravděpodobná prezidentská kandidátka za demokraty.
Clintonová šéfovala americké diplomacii v letech 2009 až 2013 a po celou dobu navzdory stanoveným pravidlům, která stanoví federální zákon, používala jen soukromý e-mail. Upozornil na to počátkem března deník The New York Times. Podle právních expertů je použití soukromého e-mailu na pozici ministra možné pouze v nouzových případech.
Republikán Bush na svém osobním e-mailovém účtu jeb@jeb.org debatoval o pohybech členů floridské Národní gardy a o jejich výcviku, jakož i o svém rozhodnutí poskytovat méně ochrany jaderným elektrárnám na Floridě, napsal list The Washington Post.
Žádné tajné informace
Poradci Jeba Bushe zmíněnému deníku řekli, že e-maily neobsahovaly žádné citlivé či tajné informace a že mnoho faktů zmíněných v těchto e-mailech bylo zveřejněno v tiskových zprávách. Bezpečnostní experti ale upozorňují, že soukromé e-mailové adresy jako ta, kterou využíval Bush, jsou snazší kořistí hackerů. Demokraté se snaží odvést pozornost od e-mailové aféry Clintonové poukazem na to, že Jeb Bush praktikoval ve funkci floridského guvernéra v letech 1999 až 2007 totéž.
Bush zveřejnil desítky tisíc e-mailů z doby, kdy působil jako guvernér, a zbytek e-mailových zpráv je podle jeho poradců dostupných na vyžádání u státu Florida. Republikánský politik nepublikoval e-maily, které měly osobní obsah, napsala agentura Reuters.