Článek
Podle íránských médií se podílel na podpoře Íránu syrskému režimu „vojenskými radami v bojích s teroristickými skupinami“.
Aktuálně dozíral na speciální jednotku íránských revolučních gard Kuds.
Generál se také v roce 2009 podílel na tvrdém potlačení protestů po prezidentských volbách v Íránu. Byl na seznamu osob, jimž nebyl umožněn vstup do Velké Británie a dalších zemí.
Hamedání se zasloužil o posilování jednotné fronty v boji proti teroristům. Podle prohlášení gard ho během mise v oblasti města Halab v severní Sýrii zabili příslušníci IS. Džihádisté postoupili do okrajových částí města, od vládou ovládaných čtvrtí jsou vzdáleni dva kilometry.
Írán aktivně zasahuje do bojů v Sýrii na Asadově straně od vypuknutí občanské války v roce 2011. Má v Sýrii mnoho vojenských poradců a pod velením íránských revolučních gard tam operují milice. Aktivně spolupracuje také s libanonským hnutím Hizballáh, jehož bojovníci rovněž pomáhají Asadovi.
Syrská vládní ofenzíva
Generál padl v době, kdy po intenzivních ruských náletech zahájila syrská vládní vojska ofenzívu na strategicky důležité planině Sahl al-Gháb na severozápadě Sýrie a v dalších oblastech provincie Hamá. [celá zpráva]
Při náletech v provincii Látakíja bylo podle vojenského zdroje syrské agentury SANA zasaženo 27 cílů Fronty an-Nusra napojené na al-Káidu.
Náčelník generálního štábu syrské armády Alí Abdalláh Ajúb řekl, že ruské nálety oslabily Islámský stát a další teroristické organizace, takže syrské ozbrojené síly mají volné ruce ve vedení vojenských operací a zformovaly dobře vyzbrojený a silný 4. sbor vyzbrojený tanky, obrněnými transportéry a raketomety Grad.
Podle něj vyhnala armáda vzbouřence na rozsáhlém území v oblasti včetně několika měst. Dobytá sídla ale nezveřejnil.
Podle syrského vojenského zdroje citovaného agenturou SANA pokračovaly i společné syrské a ruské nálety na pozice Islámského státu u Halabu, při nichž byly zabity údajně stovky teroristů.