Článek
Festival se bude konat v prostorách Akademie věd v Praze na Národní třídě. Každý den se dopoledne i odpoledne uskuteční tři přednášky českých odborníků v oblasti neurověd na témata, jako jsou například moderní neurochirurgické metody, dětská neurochirurgie či souvislosti mezi neurovědou a umělou inteligencí.
Ve všední dny mohou zájemci navštívit další přednášky v pozdních odpoledních až večerních hodinách. O své znalosti se s návštěvníky festivalu podělí odborníci - psychiatr Cyril Höschl, lékař z Kliniky dětské neurologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (UK) v Praze Vladimír Komárek nebo Karel Ježek z Lékařské fakulty UK v Plzni.
Optické klamy a orientace v prostoru
Přednášky doplní doprovodný program, mimo jiné výstava Red Blue Dimension od umělce Petera Herela, jenž pomocí speciální výtvarné techniky pracuje s optickými klamy, či Memory Park pro zkoušku orientace v prostoru.
Osvojení paměťových technik představí Jakub Pok ze Školy paměti. Jaké je být neslyšící, to názorně přiblíží zážitkové hry workshopu NáZNAK. Novinkou je víkendový program plný hlavolamů, hádanek a exponátů.
Vstup na všechny akce je sice zdarma, z důvodu omezených kapacit přednáškových sálů se však vyžaduje registrace, a to zde.
Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil neurovědec Josef Syka v roce 1998. Festival je součástí takzvaného Brain Awareness Week (BAW), tedy celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku.