Článek
Na rozloučení přišli mimo jiné Jaroslav Uhlíř, Zlata Adamovská, Miroslav Donutil, ředitel České televize Petr Dvořák či Kleinův student a režisér Jiří Strach.
Ve své smuteční řeči Strach zdůraznil Kleinovu lidskost a empatii. "I mlčet s Dušanem bylo větší školou než desítky hodin teoretických přednášek," uvedl.
Ze záznamu promluvili herci Pavel Kříž, Viktor Preiss, Pavel Zedníček a Miroslav Donutil, režisér a spisovatel Patrik Hartl nebo prezident Herecké asociace Ondřej Kepka. Hudební doprovod obstaral osobně skladatel a klavírista Petr Malásek.
„Obsazoval mě do různých malých rolí 'blbců'. Jako studenti na FAMU jsme se od něho naučili nejen, jak se filmuje, ale snažili jsme se z něj nasát charizma lidskosti, které je potřeba k filmům, které tvůrce přežijí,“ řekl Strach novinářům před krematoriem.
Zemřel režisér Dušan Klein

Dušan Klein se nejvíc proslavil sérií o „básnících“ v osmdesátých letech. Posledním byl film Jak básníci čekají na zázrak.
Kromě básníků natočil třeba satiru Dobří holubi se vracejí s Milanem Kňažkem, Andělské oči nebo seriály Hříchy pro pátera Knoxe podle předlohy Josefa Škvoreckého, Strážce duší, Manželské tonutí či Cukrárna.

Zlata Adamovská

Generální ředitel České televize Petr Dvořák

Jiří Strach

Poslední rozloučení s Dušanem Kleinem

Poslední rozloučení s Dušanem Kleinem