Článek
Je to vlastně jednoduché. Anti-Flag dovedou lehce agresivní instrumentací, silnými melodiemi a stadiónovými refrény zabalit slova o sociálních problémech, které je trápí, a snaží se napomoci jejich řešení. Odmítají kapitalismus, bezohlednost korporací, vládní politiku, zbytečné války, policejní násilí, sociální systém v Americe i chudobu.
Jsou velmi kritičtí. Tvrdí, že od dob vlády Ronalda Reagana se americký sen hroutí, což má za následek tak agresivní kroky následujících vlád ve světové i domácí politice, že se s nimi nehodlají smířit.
Zpěvák a kytarista Justin Sane má v písních naléhavý výraz. Zpěvem přitom vládne velmi dobře, intonačně neváhá, a když je přece jenom jeho part v určitých klíčových pasážích skladeb „tenký“, připojí se vokální linky a vše je přesně tak intenzivní, jak si to skladba vyžaduje.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_F_G/8n1TDo.jpeg?fl=cro,0,0,800,800%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Obal nového alba kapely
Formace si takový model přivlastnila již před lety a dodržuje jej. Stejně tak hraje poctivou hru s prezentací svých názorů. Jsou pro ni klíčové, ale odpovědně je nabízí vedle toho, co je slyšet především – výrazných punkrockových skladeb, které nezní archaicky, naopak vzhledem k věku kapely (na scéně je od roku 1988) až překvapují svou svěžestí.
Není jisté, jestli Anti-Flag svými písněmi něco ve světovém zmatku změní. Nahráli a vydali nicméně velmi dobrou desku, která má ambice ovlivnit myšlení fanoušků.
Anti-Flag: American Spring |
---|
Universal Music, 40:35 |