Článek
„V těchto týdnech zakoušíme nečekané a pro mnohé z nás dosud nezažité. Všudypřítomný ruch ustává. Náměstí a ulice měst, městeček i vesnic zejí prázdnotou. Panuje ticho. Nejistota. I tak ale všichni hledáme a doufáme v radost. Ač odděleni, spojujeme se. Pomocí potřebným, rouškami, sdílením, vzájemnou podporou. A v neposlední řadě také hudbou,“ vzkázala ČNS IFPI.
Muzikanti prý žijí v obavách a pomáhají „nám všem zahánět chmury emocemi“, tvrdí dále.
Zapomínají ale na fakt, že česká populární hudba u některých posluchačů chmury spíše vyvolává a prohlubuje.
Nezištnost obchodníků
„Pojďme se stejnou nezištností a rozmanitostí rozšířit českou hudbu i za hranice nynějších přenosů na Facebooku, Instagramu či YouTube. Hrajme ji v co nejhojnějším počtu v rádiích, televizích i dalších médiích! Naše hudba nás teď potřebuje!“ vyzývají k nezištnosti profesionální obchodníci s hudbou.
Od dob F. L. Věka už uběhla dost dlouhá doba a dnes není třeba se strachovat, zda přijede císařpán na korunovaci do Prahy a zda se v metropoli nebude mluvit víc německy než česky. Buďme klidní. Zlostná Teutonie už nás nezahubí, česká kultura přežije i bez díla Terezky Kerndlové a Michala Davida. A IFPI nemá nikomu radit, jakou produkci má poslouchat. Vzdělaný občan se bez toho hravě obejde.