Hlavní obsah

Útočná a nekrofilní sadistka, míní znalci o ženě, která zabíjela na Smíchově

Soudní znalci z odvětví sexuologie dospěli k závěru, že žena, která loni ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově, trpí útočným a nekrofilním sadismem. Její rozpoznávací ani ovládací schopnosti však podle nich tato deviace v době činu neovlivnila. Další pobyt ženy na svobodě označili vzhledem k její agresi za extrémně nebezpečný a doporučili pro ni ústavní léčení, případně i detenci. Uvedla to ČTK s odkazem na „zdroj obeznámený s trestním spisem“.

Foto: Facebook

Postupem let se měnil vzhled vražedkyně i jméno.

Článek

Třiatřicetiletá žena čelí obžalobě z červencové vraždy a také z pokusu o vraždu dívky v kavárně, který se odehrál o dva týdny dříve. Hrozí jí až doživotní vězení.

Na projednání své kauzy čeká ve vazbě, o jejímž prodloužení bude pražský městský soud rozhodovat příští týden.

Lékaři ji nepovažovali za deviantku

Žena, která má podle psychologů podprůměrnou inteligenci, byla těsně před vraždou v obchodním domě propuštěna z bohnické léčebny. Z výpovědi jejího lékaře v trestním spisu vyplývá, že ji nepokládal za deviantku. Žena prý ostatním pacientkám neustále vykládala, že je sadistka, a předčítala jim vlastní básně se sadistickou tematikou.

Lékaři její chování vyhodnotili jako účelové s tím, že žena v ústavu usiluje především o střechu nad hlavou. Proto ji požádali, aby odešla. Při té příležitosti jim vyčetla, že z ní tímto rozhodnutím udělali bezdomovce.

BEZ KOMENTÁŘE: Místo vraždy v obchodním domě. Archivní záběryVideo: Novinky

Útočnice později kriminalistům řekla, že na Smíchov už jela s úmyslem zavraždit náhodně vybranou ženu. Místo si vybrala proto, že věděla, že tam prodávají nože. Podle sexuologů na čtyřiapadesátiletou zákaznici zaútočila nikoliv kvůli své poruše, ale kvůli tomu, že na sebe chtěla upozornit lékaře.

Poněkud odlišná situace podle nich nastala při prvním ženině útoku na mladou návštěvnici kavárny. Tehdy údajně byla její motivací představa sexu s mrtvým ženským tělem. Ovládací schopnosti útočnice tak byly sníženy, rozpoznávací však nikoliv. Dívka, kterou žena začala škrtit na záchodcích tričkem, se zachránila křikem. Útočnice ve své výpovědi na policii litovala, že její oběť nebyla hluchoněmá.

Léčila se jen dobrovolně

Ze spisu dále vyplývá, že veškerá léčba na psychiatrii byla doposud z ženiny strany dobrovolná, ústavní léčbu nikdy úředně nařízenou neměla. Po incidentu v kavárně ji zasahující policejní hlídka odvezla do Bohnic, lékaři ale od policistů nedostali informace o útoku.

Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli tomu dva policisty později obvinila ze zneužití pravomoci. Postup léčebny prošetřovala expertní komise, která dospěla k závěru, že lékaři nepochybili  — chyba nastala v komunikaci mezi policisty, záchranáři a lékaři. Ředitel bohnické nemocnice Martin Hollý už dříve uvedl, že pacientka byla z léčebny propuštěna ve stabilizovaném stavu a s nastaveným užíváním léků.

Související témata:

Související články

Výběr článků

Načítám