Článek
Spolu s ním byli zproštěni také právníci Karolína Babáková a David Michal. Jeden ze skutků týkající se Rittiga soud ale ještě vrátil k došetření státnímu zástupci. Jde o nákup rezidencí v Dubaji, které Rittig vlastní s manželkou Lenkou. Podle obžaloby je nakoupili za peníze pocházející právě z fiktivních poradenských služeb zaplacených Oleem. Žalobce vinil Rittiga z praní špinavých peněz. Věc tedy bude řešit policie.
Naopak soud uznal vinnými z tunelování své někdejší firmy bývalé šéfy Olea Kamila Jirounka a Michala Urbánka, kteří údajně vyvedli ze společnosti 20 miliónů korun. Urbánek dostal tři roky, stejně jako šéf poradenské firmy Peter Kmeť, kam peníze tekly. Jirounek i přes uznání viny nakonec trest nedostal, protože už má z dřívějška vyšší trest za údajné podvody.
Petrochemická firma Oleo Chemical podle spisu platila za poradenství karibské Cokeville Assets, kterou vlastní Rittigův obchodní partner Peter Kmeť. Rittig spojitost s Kmeťovou firmou odmítá a tvrdí, že od Olea nedostal ani korunu.
„Nebylo žádným důkazem podloženo, že by to byl Ivo Rittig, komu společnost Cokeville Assets patřila, a že pan Kmeť byl pouze nastrčenou osobou. Soud se může pouze domnívat, co bylo důvodem vyplácení peněz. Nezjistili jsme žádný prokazatelný vliv Iva Rittiga na výběrová řízení,” uvedla soudkyně Kateřina Radkovská.