Článek
Předseda senátu Obvodního soudu pro Prahu 6 Lubomír Janoušek podotkl, že podmíněné propuštění je možné jen tehdy, pokud existuje odůvodněný předpoklad, že odsouzený povede na svobodě řádný život. Podle soudce se neprokázalo, že v Janouškově případě už bylo dosaženo účelu trestu. Shodl se na tom se státním zástupcem, který zpochybnil lobbistovu sebereflexi a polepšení.
Janoušek u soudu v úterý opakovaně zdůraznil, že alkohol ani jiné návykové látky už neužívá několik let. Nad svým činem vyjádřil lítost. Uvedl také, že je velice rád, že sražená žena nemá žádné trvalé následky. Zmínil, že ve vězení se chová řádně a že tam dostal řadu pochval a žádný kázeňský trest.
Kvůli nehodě, která se stala v roce 2012, byl vlivný pražský podnikatel původně obžalován za pokus o vraždu. Soudy ho ale uznaly vinným z ublížení na zdraví a z řízení pod vlivem návykové látky.
Výkon trestu mu následně brněnská justice opakovaně přerušovala na základě lékařských posudků, podle nichž muž trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl.
Janoušek požádal o propuštění z vězení
Lékaři upozorňovali na to, že má po operaci mozku v hlavě implantát, který by se mohl uvolnit. Janoušek dvakrát žádal pražský městský soud o prominutí zbytku trestu, ten mu však nevyhověl. Sledování nařízené pražským vrchním soudem lobbistu v době přerušení trestu zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii.
Podnikatel čelí obžalobě ještě v kauze úhrad zdravotních pojišťoven pro společnost Chambon. Soud ho letos nepravomocně zprostil viny, státní zástupce pro Janouška žádal sedmileté až osmileté vězení.