Článek
Jednadvacetiletý mladík dostal u soudu v roce 2018 nejnižší trest z trojice obžalovaných, byl sice přímo tím, kdo roznesl hořlavinu a oheň vznítil, ovšem jako nezletilému (v době činu 17 let) mu soud uložil 3,5 roku za mřížemi. Za dobré chování ho později soud podmíněně propustil na svobodu dřív.
Zprávu o úmrtí přinesl Blesk s odkazem na zdroj ze sousedství rodiny s tím, že zemřel v době, kdy měl jít k maturitě.
Ústavní soud odmítl stížnost řidiče z kauzy vypálení kostela v Gutech
Podle informací televize Nova kriminalisté vyloučili cizí zavinění a podle všeho se jednalo o náhlé úmrtí kvůli selhání srdce.
Rodina se chce se synem, který podle Blesku zemřel minulý týden, naposledy rozloučit ve čtvrtek.
Zpráva zaskočila kněze Kazimiera Plachtu z farnosti, kam gutský kostel patří. Již dříve říkal, že žhářům už dávno odpustil. „Nevěděl jsem to. Za Richardovu duši v gutském kostele odsloužím mši svatou,“ citoval Blesk kněze.
Devět, osm a tři a půl roku vězení. Soud potvrdil tresty za vypálení vzácného kostela v Třinci
Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil škodu kolem 20 milionů korun, připomněla ČTK. Krajský soud v Ostravě poslal za zapálení kostela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka na 3,5 roku, osm a devět let do vězení.
Nejvyšší trest dostal mladík, který akci vymyslel. Nejnižší trest soud uložil chlapci, který budovu zapálil, v době činu totiž nebyl plnoletý. Osmiletý trest dostal řidič, který je na místo přivezl.
Vzácná stavba z 16. století lehla popelem ještě před příjezdem hasičů a zpráva o neštěstí zasáhla nejen věřící. Po téměř čtyřech letech ale v Gutech opět stojí kostel Božího Těla - jeho přesnou repliku nechala postavit Ostravsko-opavská diecéze.