Článek
„Jsou proto splněny zákonné podmínky,“ uvedla Dagmar Jiroušková z tachovského policejního ředitelství. Podle informací Práva se Šmejkal k činu plně doznal, uzavřel dohodu o uhrazení nákladů za léčbu a poškozenému se omluvil.
Šéf tachovských žalobců Zbyněk Eger na dotaz Práva uvedl, že ve věci zatím rozhodnuto není. „Studuji materiály předložené policií,“ sdělil Eger. Pokud návrhu vyhoví, uloží Šmejkalovi zkušební dobu, během které se nesmí dopustit žádného prohřešku, jinak bude trestní stíhání pokračovat. Zákon ji pro tyto případy stanoví od šesti měsíců do dvou let. Jestliže se starosta osvědčí, nebude mít žádný záznam v trestním rejstříku.
Rozepře na pouťové slavnosti
Šmejkal se do rozepře s Lubošem L. dostal během pouťové slavnosti na fotbalovém hřišti. Od začátku tvrdil, že se jen bránil opilci, který ho napadl. „Byl nalitej jak taška. Vyskakoval, tak dostal ránu. Prostě jsem ho praštil. Nemyslím si, že je to zase tak důležitá informace, že nějaký vožrala někoho napadl a ten se bránil,“ řekl Právu krátce po incidentu starosta.
Podle jeho tehdejšího vyjádření mu chtěl Luboš L. zavařit. „Napadl mě, dostal a pak se cítil ublíženej. Hned volal záchranku a policii. Akorát z toho dělal senzaci, že starosta mlátí občany,“ prohlásil tenkrát Šmejkal. Poté, co ho policie obvinila, se už odmítal vyjadřovat.
„Nebudu se s vámi o tom bavit. Na shledanou,“ řekl a zavěsil telefon. To, že si nakonec Šmejkal posypal hlavu popelem, může souviset s jeho dalším působením ve funkci starosty. Už dříve totiž někteří zastupitelé obce vyjádřili názor, že pokud bude odsouzen, měl by rezignovat.