Článek
Rodina z amerického Massachusetts si při projížďce na Cape Cod, mysu ležícího v nejvýchodnější části zmíněného státu, všimla u cesty malého opuštěného štěněte. Neváhali a nebohého zvířete se ujali.
Když chtěli nechat zvíře zkontrolovat u veterináře, zjistili, že se rozhodně nejedná o štěně psího druhu, ale že jde o mládě kojotovlka, šelmy, která se vyskytuje v oblasti Nové Anglie, tedy na území mezi státem New York a Kanadou.
The Eastern Coyote pup was separated from his family last week and was found wandering and distressed by the side of a...
Posted by New England Wildlife Center on Tuesday, May 3, 2022
Zvířete se ujalo Centrum pro divočinu Nové Anglie, kterému rodina zavolala ve chvíli, kdy si uvědomila, že celou akci „záchrana štěněte“ trochu popletla.
V Alabamě roste maxipes. Třináctiměsíční štěně alabaje je už teď větší než jeho páníček
„Zvíře naštěstí nebylo vystaveno viru vztekliny, s rodinou nestrávilo ani 24 hodin, v současné době se zotavuje a připravujeme ho na vypuštění do divočiny,“ uvedla mluvčí Centra pro divočinu Nové Anglie Nina Flaghertyová-Bellottiová.
Kojotovlci jsou na rozdíl od jiných kříženců velmi plodní
Kojotovlk vznikl křížením kojotů a vlků. První jedinec se objevil v jižním Ontariu už na začátku 20. století, když do oblasti přišli kolonisté z Evropy a začali kácet zdejší lesy. Místním šelmám, tedy kojotům a vlkům, se začaly zhoršovat životní podmínky, a tak vymíraly. I proto se začaly křížit mezi sebou. Kojotovlk byl však poprvé popsán až roku 1969, do té doby se lidé domnívali, že jde zkrátka jen o velkého kojota.
Ikona v ohrožení: V Austrálii rapidně ubývá koalů
Jsou větší než kojoti ale menší než vlci. Mají silnou srst, která může být světlá až tmavočerná. Jejich lebka je velká, široká a se silnými čelistmi. Stavbou je jejich tělo vlčí. Jsou to vrcholoví predátoři, na rozdíl od samotářských kojotů loví stejně jako vlci ve smečkách. Jejich vytí je kombinací vlčího a kojotího. Na rozdíl od jiných kříženců jsou kojotovlci velmi plodní. Inteligenci pak zdědili po kojotech.