Článek
Arnold spatřil objekty za jasného dne poblíž hory Mount Ranier. Směřovaly ve výšce tří kilometrů vysokou rychlostí k hoře Mount Adams. Tehdy 32letý Arnold je prý pozoroval několik minut.
Tvar objektů poté přirovnal k „velkým plochým diskům“ nebo „talířkům“ a jejich pohyb popsal jako nepředvídatelný. Tisk se toho chytil a termín „létající talíře“ se velmi rychle uchytil.
Po Arnoldově pozorování se v následujících týdnech a měsících hlášení o spatření podobných objektů velmi rychle množila a na některé z nich je pamatováno i dodnes. Za zmínku stojí třeba údajné přistání mimozemšťanů v Roswellu, jež se stalo i námětem televizních a filmových děl.
Na základě Arnoldovy zprávy a také svědectví personálu letecké společnosti United Airlines, kteří prý spatřili taktéž devět objektů ve státě Idaho, spustilo vojenské letectvo s FBI vyšetřování. Objekty ze zmíněných pozorování byly sice označeny za přelud, došlo ale ke zřízení programů na vyhodnocování hlášení o podivných objektech.
V rámci jednoho z nich, jmenoval se Project Blue Book (Projekt Modrá kniha), došlo poprvé k použití výrazu Unidentified Flying Object (Neidentifikovatelný létající objekt), jehož zkratku UFO zná dnes snad každý. Sám Arnold se po své zprávě stal menší celebritou a o kultu UFO napsal knihu a účastnil se celé řady rozhovorů.
UFO
Zkratka anglických slov Unidentified Flying Object (neidentifikovaný létající předmět) označuje předmět na obloze, jehož původ nelze racionálně vysvětlit.
V obecném povědomí pojem splynul s mimozemskými "létajícími talíři“.
Podle odborných studií lze přirozeně vysvětlit zhruba 97 procent nahlášených pozorování UFO.
Většinu případů samozřejmě šlo logicky vysvětlit, nicméně našly se i takové, u nichž nešlo dojít k jednoznačnému závěru. I proto je fenomén mimozemských civilizací a neidentifikovatelných objektů silný i v dnešní době, kdy lze navíc rozšířit „senzační a záhadné“ video v řádu hodin po celém světě.