Článek
Pro mnoho lidí je už samotná myšlenka na přiblížení se ke žralokovi něčím, co by chtěli zažít tak maximálně ve snu, natož aby mezi žraloky přímo plavali a dotýkali se jich, jako to učinila Rochatová se žraloky tygřími.
Rochatová přesvědčuje veřejnost pomocí svých různorodých projektů o tom, že žraloci nejsou krvežíznivá a lidi požírající monstra z filmů, ale že jsou důležití pro fungování oceánů.
Odvážná Jihoafričanka to myslí opravdu vážně. Vždyť kvůli ochraně zvířat opustila před 10 lety dobře rozjetou kariéru ve finančním sektoru a založila neziskovou organizaci AfriOceans, která se za pomoci odborníků snaží propagovat a prosazovat udržitelný rozvoj prostředí v oceánech.
Žralok tygří
Vyskytuje se v mořích a oceánech tropického a subtropického pásu. Jeho velikosti se pohybuje v rozmezí 3,5 až7,5 metru a váží obvykle 385 až 635 kg, výjimečně i okolo jedné tuny. Dokáže migrovat na velké vzdálenosti. Ve vztahu k člověku je považován za jednoho z nejagresivnějších žraloků a po žralokovi bílém je zodpovědný za největší počet zaznamenaných útoků na člověka.
Zdroj: Wikipedia
Jedním z cílů všestranné ženy, která kromě potápění natáčí, režíruje a produkuje dokumentární snímky a také píše knihy, je snížit počet žraločích sítí majících chránit plavce před těmito predátory. Podle ní jsou většinou zbytečné a zabíjejí žraloky, kteří se do nich chytí.