Hlavní obsah

Pavouci nalezli úkryt před povodní na zahradě. Záběry nejsou pro arachnofoby

Rozsáhlé povodně, které sužují australský stát Nový Jižní Wales, představují pochopitelně problém nejen pro lidi, ale i pro zvířata. Ta před ničivým živlem utíkají kamkoliv do bezpečí, a tak se majitelé nezatopených domů musí často smířit se záplavou jinou. Může jít třeba o hady, hmyz nebo jako v případě domu v Kinchela Creek – pavouky.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Po záplavách zaplavili rodinný dům v Austrálii tisíce pavoukůVideo: AP

Článek

O to, jak to nyní vypadá u něj na zahradě, se podělil Matt Lovenfosse, a nutno dodat, že záběry nejsou něčím, co by měli sledovat arachnofobové.

Oplocení Lovenfossovy zahrady i zahrádka samotná se už několik dní hemží malými členovci. „U domu se začali objevovat zhruba před třemi dny. Včera se dostali na plot a od té doby jsou tam,“ uvedl Australan s tím, že zdaleka nejde jen o pavouky. Na jeho zahradu se slétla i řada zástupců hmyzu, nejvíc o sobě dávají vědět cvrčci.

Lovenfosse nechává pavouky i hmyz být. Je mu jasné, že stejně jako všechno živé se i oni chtěli dostat z dosahu povodní. „Budou se držet v suchu, než voda opadne, a pak zamíří zpátky,“ doufá Lovenfosse.

„Všechna tato zvířata tráví své životy nepozorovaně na zemi, kde ale při povodních už být nemůžou,“ vysvětluje profesor Dieter Hochuli z Univerzity v Sydney. Když se pak před vodou dají na útěk, vypadá to, jako by se vynořili odnikud, a je jich obrovské množství.

Východ Austrálie sužují nejhorší povodně za posledních 60 let. Evakuovány musely být již tisíce lidí. Podle zástupce komisaře pro krizové služby v Novém Jižním Walesu Daniela Austina na některých místech spadlo za jediný den až 400 milimetrů srážek. Někteří obyvatelé podle něj neviděli takové množství srážek celý život.

Související témata:

Výběr článků

Načítám