Článek
Muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, se chystal v dubnu oženit se svojí snoubenkou. Všechno již bylo připraveno a hosté byli na místě.
Snoubenka si však svatbu na poslední chvíli rozmyslela a muž, jenž je upoután na invalidní vozík, zůstal v slzách a lidově řečeno „na ocet”.
Bylo naprosto srdcervoucí vidět tam bratra bezmocně zírat.
Vzhledem k tomu, že tradiční a nákladný khmerský obřad již byl kompletně připraven, z události podle tradice nemohlo sejít. Do svatebních šatů se tak oblékla sestra ženicha a ujala se role nevěsty.
Oba sourozenci pronesli tradiční sliby, prošli duchovním obřadem a vyměnili si prstýnky. „Svého bratra miluji a nechtěla jsem, aby v tak výjimečný den zůstal sám. Vždycky jsem se o něj starala a vždycky budu,” uvedla odhodlaná sestra.
Nevěstu na útěku odradila rodina
Později vyšlo najevo, že původní snoubenku od svatby odradila její rodina. Údajně kvůli ženichově handicapu; muž totiž bez pomoci není schopný chodit a je permanentně upoután na invalidní vozík.
„Měla právo z té svatby couvnout, ale udělat to takhle pozdě, v ten nejméně vhodný okamžik, kdy je celá svatba připravena a hosté jsou na místě, to mi přijde naprosto neuctivé vůči celé naší rodině,” myslí si Sophia.
ČTĚTE TAKÉ: |
---|
Zřejmě nejkratší manželství na světě trvalo pouhé tři minuty |
Deset věcí, o kterých je dobré mluvit ještě před svatbou |
„Bylo naprosto srdcervoucí vidět tam bratra bezmocně zírat,” dodala s tím, že ještě den před svatbou se konal večírek, na němž nevěsta nejevila žádné známky pochybností.
Podle starých khmerských tradic bylo rovněž nevěstě rodinou ženicha vyplaceno věno. Sophia ale uvedla, že se ho rodina nevěsty zavázala vrátit.
„Nejsem si jistá, proč vůbec s mým bratrem byla, a jestli jej vůbec někdy milovala,” uzavřela novopečená manželka.