Článek
Návrh na povinné očipování koček je součástí širší vládní normy, která se zabývá krádežemi zvířat. Zákonodárci také například zvažují, že by zakázali prodej zvířat za hotovost. Elektronická platba za zvíře je jednou z možností, jak odcizeného tvora vystopovat a vrátit původním majitelům. Problémem nejsou ani tak zaběhnuté kočky, jako spíš zvířata s rodokmenem kradená kvůli zisku.
V Británii je přibližně 2,6 milionu koček, které nemají čipy. Cena některých šlechtěných ras může být i 2000 liber (téměř 60 tisíc korun) za jednu kočku.
Kočku hledali měsíc, nakonec zjistili, že uvázla v sousedově komíně
V Británii se za loňský rok ztratilo také 2438 psů, o 19 procent více než v roce předchozím. Podle britské asociace výrobců krmiva žije v zemi 12 milionů psů, o dva miliony více než před pandemií. Právě uzávěra a rostoucí objem času tráveného doma vedl mnohé Brity k nákupu domácích zvířat.
Podle sira Iaina Duncana Smithe jsou navrhované tresty příliš mírné. S výší výdělků za prodej kradených zvířat se zlodějům podle něj riziko vyplatí a "pokuta 250 liber není žádný problém".