Článek
Dočasné tetování si holčička nechala udělat ve čtyřhvězdičkovém hotelu. „Po návratu z dovolené ji tetování začalo svědit, tak jsme jej raději smyli, což odhalilo obrovskou vyrážku. Na internetu jsme si o tetování černou henou něco přečetli a hned nám bylo vše jasné,“ popsal otec holčičky Martin Gulliver.
Po několika vyšetřeních v anglické nemocnici St. Mary's byla poslána ke specialistům na popáleniny v nemocnici Salisbury District. Lékaři provedli test na kapalinu prosakující z puchýřů, který prokázal vysokou hladinu pH, jež způsobila chemickou popáleninu. Nakonec usoudili, že nejlepším řešením bude odříznutí puchýřů.
„Má teď jizvy od prstu až k lokti a hodně ji to bolí. Myslím, že je to částečně moje chyba, protože jsem o možném nebezpečí nevěděl a částečně chyba salónu, který používá nebezpečné chemikálie. Chtěl bych všechny upozornit, aby si dávali pozor,“ svěřil se Daily Mailu Gulliver.
Madison nyní musí po dobu šesti měsíců nosit tlakovou bandáž, aby jizvy, které jí po nešťastné události zůstanou, byly co nejmenší. Hotel v egyptské Hurghadě se omluvil a řekl, že již tetování nenabízí.
Pravá hena není nikdy černá
Problémem černé heny je vysoký podíl alergenu PPD (para-fenylendiamin).
"PPD je bezpečný a legálně se používá v barvách na vlasy, kde je maximální úroveň řízena zákonem. Černá hena však obsahuje vysoký podíl PPD z důvodu rychlého ztmavnutí. PPD však může způsobit chemické popáleniny a silné alergické reakce. Pravá hena je oranžovo-hnědá, pokud narazíte na černou, radši se jí vyhněte,“ varuje odborník na kosmetiku, hygienické potřeby a parfumerii Chris Flower.