Článek
U žen jde v tomto případě o vědecky potvrzený fakt, v žádném případě to není tvrzení nějaké feministické organizace, zastánkyň pozitivní diskriminace nebo třeba genderové agentury.
Ženy se opravdu díky specifickému využití mozkových hemisfér dokáží zabývat v jeden moment více myšlenkami nebo činnostmi. A nejde jen o ženy ve vrcholných manažerských funkcích, které velí skupině více či méně schopných zaměstnanců.
Stačí se podívat na každodenní fungování domácností. Zatímco muž, ve své vizi pán tvorstva, sedí a dívá se na televizi, žena kmitá kolem a v jeden moment třeba vaří večeři, žehlí, přemýšlí o zítřejším nákupu a přitom ještě stačí sledovat svůj oblíbený seriál.
Pozor ale na migrény
Schopnost multitaskingu se může jevit jako neuvěřitelná výhoda, jde ale o dvousečnou záležitost. Tato posedlost řešením více problémů naráz se mnohdy stane spíš základem pro úpornou migrénu. Multitasking se může projevit i tak, že přeplní člověku jeho "harddisk" a ten najednou s hrůzou zjistí, že má sice rozděláno několik věcí naráz, ale vyřešenou ani jednu.
Je tedy dobré kombinovat multitasking s "klasickými" metodami, jako je třeba seřazení úkolů od nejdůležitějších po ty s malou prioritou, tvorba poznámek a jejich pozdější vyhodnocení.
A výsledek? Nakonec se tak třeba stanete i vy nepostradatelnými "superzaměstnanci," bez nichž by firma do týdne zkrachovala. Dokážete totiž během pěti minut napsat perfektní obchodní dopis, uvařit pro sebe i ostatní kolegy kávu, uklidnit rozčilené klienty, domluvit si soukromou schůzku a to vše bez toho, že by vás to přivedlo na pokraj šílenství.