Článek
Hned na úvod se sluší zmínit, že sluchátka Logitech G Pro X se nabízejí ve dvou různých provedeních. Základní model stojí aktuálně necelé tři tisíce, v prodeji je nicméně také verze s přídomkem Wireless, která případné zájemce vyjde na bezmála 5500 Kč.
I když jsou přednosti bezdrátové konektivity nepopiratelné, ušetřené peníze bohatě stačí na koupi minimálně dvou nových her – právě proto v našem případě padla volba na kabelový model.
Obě provedení nicméně vypadají prakticky úplně stejně, dokonce staví na úplně totožných měničích. Následující řádky tohoto testu tedy budou užitečné i pro jedince, kteří fandí bezdrátové konektivitě.
Luxusní vzhled, odolná konstrukce
Sluchátka zaujmou na první pohled svým luxusním vzhledem. Výrobce totiž vsadil na ušlechtilé materiály, konstrukce je tak tvořena z hliníku a oceli. Nejde přitom jen o pozlátko, náušníky jsou vyrobeny z paměťové pěny, na výběr jsou dokonce verze potažené koženkou i prodyšným velurem – v balení jsou obě provedení.
Tím se postupně dostáváme i k ergonomii tohoto modelu. Výrobce vsadil na výsuvnou konstrukci, každé sluchátko je možné polohovat o několik centimetrů. Díky tomu by sluchátka měla dobře sedět jedincům s menší i větší hlavou, dětem i dospělým.
Trvalo to půl roku. Nejlepší sluchátka od Applu jsou konečně k dostání
Praktický je také odnímatelný mikrofon. Sluchátka tak můžete využívat při hraní jako klasický headset s poměrně kvalitním mikrofonem – a při poslechu hudby jednoduše mikrofon ukryjete.
Celkově působí konstrukce velmi pevným a odolným dojmem, což je rozhodně dobře. Nechá si totiž líbit i velmi špatné zacházení, které po prohraném závodu nebo bitvě u počítače nebude ničím výjimečným.
Prostorový zvuk se pro hráče hodí
Sluchátka Logitech G Pro X nabízejí prostorový zvuk 7.1 (DTS HEADPHONE:X 2.0), který dokážou zprostředkovat 50mm měniče, jejichž frekvenční rozsah je velmi pěkných 20 Hz – 20 kHz.
Zvuk linoucí se z těchto sluchátek je poměrně vyvážený. Výšky a středy dokonce nejsou ani nijak dramaticky přehlučeny basy, což se bohužel u řady herních sluchátek skutečně stává. Celkově by se tak dala zvuková reprodukce charakterizovat jako jemnější a hladší.
V obslužném softwaru G HUB Gaming Software na PC jsou přitom k dispozici profily zvukového ekvalizéru, na jejichž vyladění se podíleli přímo přední hráči esportových turnajů. Můžete je používat v původní podobě, nebo je dále upravit podle vlastních preferencí.
Prostorový zvuk samozřejmě není tak věrný jako v případě, kdy používáte skutečnou reprosoustavu s 7.1 kanály. I tak zde ale rozdíl poznat lze, například ve hře dokážete díky této vychytávce rozpoznat, zda nepřítel stojí za vámi, nebo vedle vás.
V hodnocení kvality zvuku se sluší vyzdvihnout také výsuvný mikrofon, který dokáže zvuk zaznamenat velmi čistě. Je navíc dobře slyšitelný i v hlučnějším prostředí. Vyzdvihnout si zaslouží také technologie mikrofonu BLUE VO!CE, která přináší nabídku hlasových filtrů používaných v reálném čase k potlačení šumu, přidání komprese a snížení pronikavosti sykavek.
Závěrečné hodnocení
Sluchátka Logitech G Pro X se neztratí ani v rukou náročnějších hráčů, kteří si občas rádi poslechnou nějakou oblíbenou muziku. Vynikají především bytelnou konstrukcí, přičemž si zachovávají i velmi příjemnou ergonomii. Třešničkou na dortu je pak podpora prostorového zvuku 7.1.
Pokud někdo upřednostňuje raději bezdrátovou konektivitu, bude zajímavou volbou jistě také model Logitech G Pro X Wireless, byť je jeho cenovka citelně vyšší. Nabízí ale všechny přednosti jako testovaný kabelový model.