Článek
Přístroj z polymerů a přídavku organické tkáně reguluje tlak a tep pomocí několika elektronických senzorů.
Stojí 150 000 euro a může zachránit mnoho životů. Při jeho stavbě se hodily znalosti z kosmického a leteckého průmyslu. Do těl prvních deseti pacientů, kteří by jinak zemřeli, se má dostat do dvou let.
Lidem pomáhají i robotické nohy
Cyklistické sedlo spojené kloubovými rámy s botami. Tak by se dalo zjednodušeně popsat mechanické chodítko, které představila japonská firma Honda.
:. BEZ KOMENTÁŘE: Japonské robotické nohy ulehčí život
Toto speciální zařízení, které pomáhá nadnášet tělesnou váhu a snižuje tlak na kolena, má podle svých tvůrců pomáhat lidem chodit a držet tělo v pohodlné pozici.
Člověk nebo robot? Za 50 let nepoznáme rozdíl
Informační technologie prožívají v posledních několika dekádách velký rozkvět. Procesory se zmenšují, zvyšuje se jejich výkon a dokážou zpracovat více vláken najednou. S tímto tempem se dá jen stěží odhadnout, co bude za 50 let.
Justin Rattner, technologický ředitel společnosti Intel, se o to pokusil a předpověděl veliké změny v oblasti sociální interakce, robotiky a schopnosti počítačů vnímat reálný svět.
„Podle některých prognóz se blížíme ke zlomovému bodu, od kterého rychlost technologického pokroku poroste exponenciálně. V blízké budoucnosti by počítače mohly člověka překonat ve schopnosti uvažovat,“ prohlásil Rattner.
Laboratoře Intelu se už teď zabývají vývojem komunikačních rozhraní mezi člověkem a strojem a testují jejich budoucí využití při práci s počítačem. Některé slibné změny přijdou zřejmě mnohem dříve, než se původně očekávalo.