Článek
Výkon smartphonu sice Razer Kishi nezvýší, ale výrazně zlepší ergonomii během hraní. Místo dotykové obrazovky totiž budete moci používat klasické ovládací prvky, které jsou typické pro herní handheldy.
Ovladač jednoduše přicvaknete na mobil, jako kdybyste jej dávali do stojánku v autě. Po stranách díky tomu získáte úplně nové ovládací prvky. Konkrétně dvě analogové páčky, směrový kříž, čtyři ovládací tlačítka, tři navigační klávesy a v neposlední řadě také páry trigerů a bumperů po vzoru klasických televizních konzolí.
CES 2020: Okopírovali slavnou herní konzoli. A dobře udělali
Díky těmto vychytávkám je hraní daleko rychlejší a přesnější, což přijde vhod především v nejrůznějších on-line kláních, kde o úspěchu či neúspěchu rozhodují bez nadsázky sekundy. Když dohrajete, jednoduše ovladač sundáte a máte opět kompaktní mobil.
Razer Kishi nemá vlastní baterii, napájí se přímo z chytrého telefonu, ke kterému se připojí prostřednictvím kabelu s koncovkami USB či lightning. Jak je z řádků výše patrné, podporovány jsou tedy nejen smartphony s Androidem, ale také iPhony.
Kdy a za jakou cenu se šikovný ovladač pro chytré telefony objeví na pultech obchodů, zatím není jasné.
Může se vám hodit na Zboží.cz: