Článek
Pravidla omezují transfery digitálních mincí na zákazníky, které banka zná. Ústavy pod dohledem FINMA tedy nemohou přijímat mince od zákazníků jiných institucí, nebo jim digitální prostředky posílat. Tento postup platí, pokud informace o odesílateli a příjemci nemohou být v příslušném platebním systému spolehlivě předány.
Švýcarské finanční centrum se v posledních několika letech připravuje na poskytování infrastruktury založené na technologii blockchain pro obchodování s novými digitálními aktivy. Jde o druh decentralizované databáze, která uchovává neustále se rozšiřující počet záznamů, jež jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu. Novou platformu plánuje příští rok zavést švýcarský burzovní operátor SIX.
Bitcoiny a další virtuální měny
Virtuálních měn existuje mnoho. Jednou z nejstarších a aktuálně nejpopulárnějších jsou tzv. bitcoiny. Ty vznikly už v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Tato měna byla vytvořena tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.
Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 milionů, stát se tak má kolem roku 2140.
O "digitální" licenci požádaly FINMA také Bitcoin Suisse, Crypto Finance a Lykke.