Článek
Služba Apple Pay se v zahraničí těší velké popularitě. Pokud cestujete, tak jste si možná mohli všimnout, že při placení drtivá většina zákazníků přikládá k platebním terminálům svůj telefon, nebo dokonce i hodinky. Nastavení služby je přitom jednoduché. Nejprve je nutné ověřit si, zdali vaše banka nebo daná služba Apple Pay podporuje.
Banky a služby v ČR podporující Apple Pay
- Air Bank
- Česká spořitelna
- Edenred
- J Banka
- Komerční banka
- mBank
- Moneta Money Bank
- Twisto
Podmínkou je tak vlastnit debetní nebo kreditní kartu u podporované instituce, případně mít u ní zřízený účet.
Jaká zařízení podporují Apple Pay
- iPhone SE
- iPhone 6/6 Plus
- iPhone 6s/6s Plus
- iPhone 7/7 Plus
- iPhone 8/8 Plus
- iPhone X
- iPhone XS/XS Max
- iPhone XR
- Všechny generace hodinek Apple Watch od 1. série
Pokud vlastníte jedno nebo více z uvedených zařízení a jste u podporované instituce, nic vám nebrání v přidání si karty nebo služby do virtuální peněženky ve vašem zařízení. Stačí pouze najet na aplikaci zvanou Wallet a do ní přidat požadovanou kartu. Tu lze buďto naskenovat, nebo přidat ručně. Tuto kartu lze poté přiřadit přes doprovodnou aplikaci také k chytrým hodinkám Apple Watch.
Jakmile je vše nastaveno, tak už stačí přijít k bezkontaktnímu platebnímu terminálu, případně speciálnímu terminálu označeném logem Apple Pay, a zaplatit zařízením. U telefonu s domovním tlačítkem se dvakrát zmáčkne a následně se na něm podrží prst.
Pokud vlastníte zařízení bez domovního tlačítka, stačí dvakrát stisknout tlačítko pro zapnutí telefonu a následně po ověření obličeje se odemkne možnost platby. U chytrých hodinek stačí dvakrát zmáčknout tlačítko pro zapínání. Při platbě hodinkami není nutné mít telefon u sebe.
Platit lze i online třeba s vybranými počítači MacBook nebo tablety iPad. Internetové platby podporuje pouze prohlížeč Safari, který má Apple Pay zabudovaný v sobě.