Hlavní obsah

Tyče na focení selfie mohou vystřídat drony

Sydney

Zapomeňte na tyčky, se kterými je možné pořídit si autoportrét do mobilního telefonu. Už brzy si všichni milovníci těchto mobilních autoportrétů, pro něž se vžilo označení selfie, budou moci pořídit malé bezpilotní letadélko, napsal zpravodajský server news.com.au.

Foto: Profimedia.cz

Drony mají pořizovat selfie (ilustrační foto)

Článek

Malý automatický létající fotografický systém vyvíjí technologická společnost Internet of Things (IoT), která plánuje uvést toto zařízení do prodeje do letošních Vánoc.

Podle informací společnosti sídlící v Sydney dokáže selfie-bezpilotní létající fotoaparát sledovat člověka a pořizovat mu fotografie například během surfování, snowboardingu, lyžování či jízdě na kole.

Foto: Profimedia.cz

Selfie tyče jsou velmi populární

Výkonný šéf IoT Simon Kantor uvedl, že společnost bere už existující technologii, doplní k ní potřebné funkce a vylepšení a pak produkt uvede na trh za cenu přijatelnou pro veřejnost. „Internet of Things vyvíjí už vyvinuté technologie," dodal.

„Vezmeme nějakou inovaci, která už existuje, rozvineme ji, pohrajeme si s ní a navíc přidáme víc funkčnosti, aby byla ještě užitečnější pro běžného uživatele," uvedl Kantor.

Celosvětový hit

Tyčky na selfie se v roce 2014 staly velkým celosvětovým hitem. I díky jejich popularitě se IoT rozhodla tyto tyčky vzít a propojit jejich účel s bezpilotním letounem. Ty jsou ale obvykle příliš drahé a je složité s nimi létat.

„Vyvíjíme cenově dostupný selfie-bezpilotní letoun, který bude stát zhruba 150 až 190 australských dolarů (asi 2500 až 3300 korun) a bude schopný vás sledovat," dodal Kantor.

„Má v sobě spoustu chytrého softwaru a senzorů, které jsme byli schopni získat ve větším množství za slušnou cenu, takže budeme schopni dodat produkt pro zákazníky v dostupné cenové hladině," uvedl představitel firmy, která už například na trh uvedla chytré hodinky nazvané Viper Phone Watch za 99 australských dolarů.

Bezpečnostní hodinky i chytré tílko

V současnosti vyvíjí také bezpečnostní hodinky s GPS pro děti a pracuje na chytrém oblečení. Mezi ním nechybí například chytré boty vybavené drobnými senzory a dalším zařízením, které je schopné poskytnout informace o počtu ušlých kroků a také o tom, zda měl chodec při chůzi správný postoj a nedělal nějaké chodecké chyby.

Dalším vyvíjeným kouskem je chytré tílko, které dokáže měřit krevní tlak anebo zaznamenat, že jeho nositel prodělal srdeční infarkt. Podle Kantora je společnost Internet of Things schopná rozvinout koncept a dostat produkt na trh obecně během tří až čtyř měsíců.

Související témata:

Výběr článků

Načítám