Článek
Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Česká spořitelna již koncem září navrhla soudu zrušení výběrového řízení a vyhlášení nového. Městský soud v Praze ale žádosti nevyhověl a schválil její prodej společné firmě skupin PPF a KKCG.
Spořitelna svůj požadavek na okamžité zrušení výběrového řízení odůvodnila možným zpochybněním platnosti právních úkonů správce při zpeněžení majetku Sazky. Schválení smlouvy o prodeji společné firmě PPF a KKCG pouze věřitelským výborem by prý nemuselo být platné, protože žádný z jeho členských věřitelů, mezi něž PPF a KKCG patří, nesmí hlasovat ve vlastní věci nebo ve věci osoby blízké, která s ním tvoří koncern.
Firma Sázková kancelář kontrolovaná společnostmi PPF a KKCG podepsala s insolvenčním správcem Cupkou poslední dokumenty, které jí umožňují Sazku oficiálně převzít, 1. listopadu. Generálním ředitelem Sazky se stal Kamil Ziegler, předsedou představenstva Tomáš Rybáček, oba z PPF.
Sazka je alespoň o miliardu dražší, tvrdí ČS
Česká spořitelna ihned upozornila na nedostatky znaleckého posudku při prodeji loterijní firmy. Celková hodnota Sazky byla podle ČS kvůli početní chybě při prodeji podhodnocená o 1,3 miliardy korun. Správná výše hodnoty společnosti je prý asi 4,9 miliardy korun. Za nejvýznamnější nedostatek považuje ČS chybu ve výpočetním ocenění provozní části Sazky.
Společný podnik PPF a KKCG Sázková kancelář získal Sazku ve výběrovém řízení. Za Sazku nabídl nejvyšší částku 3,81 miliardy Kč. Insolvenční správce Cupka podepsal smlouvu s vítězem tendru koncem září. Skupina Penta, která se tendru kvůli jeho údajné nezákonnosti nezúčastnila a mimo soutěž nabídla za Sazku pět miliard korun, podala žalobu na neplatnost této smlouvy. Ta ale nemá odkladný účinek.
Tendru se zúčastnily i Synot Holding a společnost Charlcoal spojovaná se jménem finančníka Pavla Tykače. Charlcoal nabídl 3,601 miliardy, Synot 0,5 miliardy korun. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny.