Článek
Příslušný zákon schválil v roce 2020 jednomyslně místní parlament. Menstruační pomůcky podle něj budou muset poskytovat místní úřady, školy a univerzity. S vyhledáním nejbližšího distribučního místa bude sloužit speciální aplikace pro mobilní telefony PickMyPeriod.
„Poskytování přístupu k bezplatné hygienické ochraně je zásadní z hlediska rovnosti a důstojnosti,“ uvedla v tiskové zprávě skotská ministryně pro sociální spravedlnost Shona Robisonová. „Ještě důležitější je to v době, kdy lidé musí dělat obtížná rozhodnutí kvůli krizi životních nákladů,“ dodala.
Zdražování potravin: Nejvíc šlo nahoru máslo a sýr
Míra inflace v Británii se blíží deseti procentům, v České republice ale spotřebitelské ceny v červenci stouply dokonce o 17,5 procenta. Prudce rostoucí účty za energie dopadají nejhůře na ty nejchudší.
Podle průzkumu z května 2019 mezi 1000 dospívajícími dívkami ve Spojeném království vynechala více než polovina dospívajících dívek (52 procent) kvůli pravidelnému měsíčnímu krvácení školu. Bezplatné hygienické pomůcky nabízejí studentkám i francouzské školy nebo školy na Novém Zélandu.