Článek
Nečas v souvislosti s Ištvanovými kontakty na ČSSD zmínil například místopředsedu Sněmovny Lubomíra Zaorálka.
Ten označil Nečasovo tvrzení za lež. „To je lež. S panem Ištvanem jsem se nikdy nesetkal, nemluvil jsem s ním. Nevím, jak k tomu pan Nečas došel,“ reagoval v neděli Zaorálek na dotaz Novinek.
„Dlouhodobá štvanice”
Nečas, jehož kariéru ukončila kauza spojená s jeho přítelkyní a spolupracovnicí Janou Nagyovou, uvedl, že systematické útoky trvají minimálně od podzimu 2011.
Podle svých slov je terčem "dlouhodobé štvanice" státních zástupců Ištvana a Rostislava Bajgera. Ti si prý už od roku 2011 mapovali jak "funguje premiér a jeho okolí". ČR podle bývalého premiéra a šéfa ODS prožívá pokus transformovat zemi "do podoby České prokurátorské republiky".
Při vyšetřování úniku informací o utajeném svědkovi v kauze transportérů Pandur do médií se prý v prosinci 2011 státní zástupce Bajger ptal Jany Nagyové na okolnosti Nečasových schůzek, její roli při jejich sjednávání a podobně.
Politik - nejsnadnější terč
Nečas v obsáhlém rozhovoru připomíná některé výrazné kauzy minulých měsíců, například vyšetřování nákupu letadel CASA a "pronásledování" exministryně Vlasty Parkanové (TOP 09), kauzu Letecké záchranné služby, Opencard a obvinění pražské městské rady včetně tehdejšího primátora Bohuslava Svobody (ODS).
"Oni prostě nejsou schopni žádné mafiány ani korupčníky chytit, a protože vědí, že jsou lidé frustrovaní z politiky a existuje společenská poptávka, tak se vrhli na nejsnadnější terč, který tu je - na ústavní činitele a politiky," řekl časopisu Nečas.
Na jeho případu i na kauze někdejšího místopředsedy vlády, předsedy lidovců a nynějšího senátora Jiřího Čunka je prý vidět, že "když na někoho ukážou, tak ho prostě oddělají".
Kritizoval také práci soudů při rozhodování o vazbě. Tvrdí, že státní zástupci mají připraveného soudce a počkají si, až bude mít víkendovou službu, kdy se nepoužívá anonymní počítačový systém přidělování kauz. Podle Nečase proto, aby měli jistotu, že bude rozhodnuto tak, jak si přejí.