Článek
Ministerstvo vnitra však na celou záležitost reagovalo až letos v březnu, protože úředník, který měl celou věc na starosti, prý vyrozumění založil do spisu, kde se na něj později zapomnělo. Až z médií se tedy o celé věci dozvěděl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD)
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Ten následně v Otázkách Václava Moravce sdělil, že se proti rozhodnutí jeho resort odvolá. To nemohl, protože nebyl a není účastníkem řízení, proto úředníci vnitra podali na magistrát alespoň tzv. opatření proti nečinnosti.
„Magistrát po prošetření spisů Městské části Praha 1 zamítl podnět ministerstva vnitra k opatření proti nečinnosti a vyhodnotil, že postup městské části nebyl v nepořádku,“ sdělil Právu Hofman.
Šibenice na demonstraci přinesl tehdy pětačtyřicetiletý muž, který ovšem podle závěrů úřadů s nimi nechtěl nikoho zranit ani je nechtěl použít jako pohrůžku násilím.
„Dotyčný podrobně vypovídal na městské části o úmyslu svého jednání a o tom, že chtěl touto kontroverzí k danému shromáždění pouze přilákat pozornost,“ zdůvodnil rozhodnutí magistrátu Hofman.
Vyvolaly kontroverze
Šibenice s nápisy „Za vlastizradu“ a „Lide český, povstaň“, které se objevily na demonstraci proti imigrantům, vyvolaly velké množství kontroverze. Kromě ministra vnitra Milana Chovance je odsoudil i prezident Miloš Zeman.
Demonstrace, na níž se objevily, měla nedávno další právní dohru. Městský soud v Praze koncem letošního dubna osvobodil levicovou aktivistku Kateřinu Krejčovou, která byla obviněná z napadení policisty.