Článek
Podle Babiše se premiéři dohodli na spolupráci a předávání informací ohledně koronaviru a případně rovněž na poskytnutí materiální výpomoci, pokud by některá ze zemí situaci nezvládala.
Kromě koronaviru se premiéři věnovali aktuální situaci ohledně nelegální migrace. Nový migrační tlak na země Evropské unie vyvolalo Turecko, když přestalo dodržovat dohodu s Unií o zadržování migrantů a umožnilo jim přesun k hranicím s Řeckem.
Turci tvrdí, že Řekové zastřelili migranta na hranicích. Athény to popírají
Babiš ocenil „akční“ postoj Řecka, které brání přílivu uprchlíků z Turecka. „Jsme připraveni pomoci,“ uvedl Babiš. V podobném duchu se vyjádřili i ostatní předsedové vlád. „Musíme se je snažit zastavit co nejníže na jihu,“ dodal na adresu migrantů maďarský premiér Viktor Orbán.
Země visegrádské čtyřky mají dlouhodobě shodné postoje k migraci, když požadují posílení ochrany vnější hranice Unie a odmítají jakékoli návrhy na rozdělování migrantů mezi členské země.
Třetím tématem jednání byl víceletý finanční rámec EU na roky 2021 až 2027. Všechny čtyři středoevropské země sdílejí názor, že by se proti současnému období neměly snižovat výdaje Unie na politiku soudržnosti.