Článek
Soutěž by se podle náměstka měla týkat jak velkého stadionu, který vlastní město, tak menších stadionů Evžena Rošického a Přátelství, které jsou v majetku Fotbalové asociace České republiky (FAČR), a také sousedních kolejí ČVUT. „Měla by tam vzniknout taková kulturně relaxačně sportovní oblast,” řekl Hlaváček.
Před začátkem pandemie koronaviru na začátku loňského roku se podle něj již začala rozjíždět studentská soutěž, která měla být jakýmsi předstupněm k té profesionální. Byla však přerušena krizí, takže teď město vypíše rovnou hlavní soutěž.
„Teď je to kvůli koronaviru trošku zdržené, ale rád bych to stihl do konce volebního období,” řekl náměstek. Dodal, že na ideovou by pak měly navazovat další konkrétnější soutěže, které by si uspořádali jednotliví vlastníci, tedy město, ČVUT a FAČR.
V minulých letech se opakovaně spekulovalo o tom, že by město mohlo strahovský stadion prodat, protože jeho nutná rekonstrukce bude velmi nákladná. Hlaváček nyní opět popřel, že by vedení magistrátu o něčem takovém uvažovalo. Podle dřívějších informací v médiích se o koupi části nebo celého areálu od některého z vlastníků zajímaly například skupiny Penta, J, CPI nebo Accolade. Kolem stadionu už stojí nové bytové domy, místo je svou lokalitou pro developerské firmy atraktivní.
Na velkém stadionu by se podle vedení metropole mělo dál sportovat, případně i konat kulturní akce. Podle dřívějších vyjádření město zvažuje, že by do památkově chráněných tribun stadionu v budoucnu umístilo stálou expozici Muzea paměti XX. století, které předloni zřídilo. Město zároveň plánuje prodloužení tramvajové trati z Malovanky přímo ke stadionu. FAČR podle dřívějších vyjádření zvažuje, že by namísto stadionu Evžena Rošického vznikl nový moderní stadion pro fotbalovou Spartu.