Článek
S návrhem na jeho vyškrtnutí ze seznamu, kde figuruje na dvacátém místě, přišly podle informací Práva dvě pražské organizace.
Babinec byl dříve členem Národních socialistů, kteří šli do voleb společně právě s DSSS. Ta je nástupkyní Dělnické strany rozpuštěné v roce 2010 Nejvyšším správním soudem mj. pro její programovou návaznost na německý nacionální socialismus.
Teď jde o všechno, rozjelo Spolu horkou fázi kampaně
V minulosti kritizoval ČSSD za to, že nedělají dost pro zlepšení životní úrovně občanů, nezabránili rozkrádání národního majetku a vzniku „děravých zákonů“. Vadilo mu, že nezabránili „nehoráznému obohacování svých stranických přátel ve vládních funkcích a dalších postech“.
Na letošní kandidátce je Babinec uváděn jako člen ČSSD.
Podle soc. dem. ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, která stojí v čele pražské kandidátky, je Babinec na nevolitelném místě.
Přísaha stáhla z voleb dva kandidáty, neměli čisté lustrační osvědčení
Babincovo setrvání na kandidátce podpořila většina členů předsednictva. Podle informací Práva měl dostat šanci jako „polepšený hříšník“.
Není to první případ, kdy ČSSD přijala pod svá křídla politika spojeného s DSSS. V krajských volbách do zastupitelstva v Ústeckém kraji v roce 2016 byl na její kandidátce jako člen Národních socialistů i Petr Benda. V roce 2017 dokonce byl jejím lídrem ve sněmovních volbách na Liberecku.
V minulých krajských volbách jej prosadil na kandidátku ČSSD šéf strany Jan Hamáček. Ten obhajoval Bendovu dřívější spolupráci s DSSS slovy: „Osobně to pokládám za chybu, nicméně to byl úspěšný předseda soc. dem. v Ústeckém kraji. Jestli jednou takhle uklouzl a je ochoten to přiznat, tak v tom zásadní problém nevidím.“