Článek
„Považujeme tento přístup za dětinskou pomstu České televize za názory prezidenta republiky,” uvedl Ovčáček.
Prezident se minulý týden vyslovil pro zrušení koncesionářských poplatků pro ty, kteří nejsou spokojeni s kvalitou pořadů ČT. [celá zpráva]
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
„Je třeba veřejně vyslovit otázku, že pokud bude Česká televize cenzurovat názory nejvyššího ústavního činitele, jak bude potom postupovat v případě dalších ústavních činitelů, politiků a občanů,” dodal mluvčí s poukazem na skutečnost, že v minulosti byly jeho brífinky vysílány živě.
V úterý po půl dvanácté se ČT24 věnovala zpravodajskému souhrnu a následně rozebírala novelu energetického zákona, kterou by se měla zabývat Sněmovna.
Nezaznělo nic zásadního, oponuje ČT
„V reakci na postup České televize zvažujeme další kroky, jedním z nich může být i stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání,” dodal mluvčí, jehož neuspokojila reakce televize. Ta zdůvodnila své rozhodnutí nevysílat tiskovou konferenci živě tím, že Hrad neavizoval žádná zásadní sdělení a jednalo se především o souhrn Zemanových aktivit z minulého týdne, o nichž již ČT informovala.
„Dramaturgie živého vysílání proto z pochopitelných důvodů upřednostnila na větší ploše téma právě projednávaného energetického zákona v Poslanecké sněmovně, který by mohl navýšit náklady energetikům až o 150 miliard korun, což by mohli drtivě pocítit zákazníci, a téma rušení druhého důchodového pilíře," citovala ČTK mluvčí televize Alžbětu Plívovou.
„Na tiskové konferenci zazněly též informace o čtvrtečním jmenování nového ministra spravedlnosti, nedělním přivítání ukrajinských Čechů prezidentem republiky, a také o blížící se cestě prezidenta republiky do Libereckého kraje,” oponuje Hrad.